Previous projects

Seeing Beyond

Youth Exchange on Mindful Photography
“When times are tough, it makes sense to do what brings us joy, to find meaning in the everyday and build immunity against despair. Noticing the beauty of the world around us and finding creative ways to deepen and share our gratitude for the people and places we love is not frivolity. It is one of the most assured ways in which we can stay optimistic and well-resourced in the face of challenge.” – Sophie Howarth, The Mindful Photographer. More info >>

Derniéra

EduLarp 
Derniéra je hra pro devět hráčů odehrávající se v roce 1981 v brněnském Divadle. Skupina herců, zaměstnanců divadla a nejbližší rodina se setkají na rozloučení s jejich zesnulým kolegou, hercem Karlem Dohnalem, disidentem. Kvůli perzekuci režimu se z něho stal opilec. Všichni se schází v Divadle u menšího posezení a uctění památku Karla Dohnala. Při tomto smutečním posezení se začnou na světlo světa dostávat různé tryzny, traumata a vzpomínky na minulost. Více info>>

 

Body & Mind

Youth Exchange on well-being

Nurture your body and mind thanks to diverse workshops and being connected to nature, focusing on your well-being.

More info

Čaj u Goebbelsových | LARP

Tři ocásky | 1. běh: 8/10/2023 | 2. běh: 4/11/2023
Hra o politických i vztahových intrikách, ve které se rozhoduje jak o osudu samotné říše, tak o budoucnosti jednotlivců. Hráči jsou skrze své postavy postaveni před volby o důvěře a zradě, o pomstě a odpuštění a střetnou se s morálními dilematy a rozhodování mezi vlastním prospěchem a všeobecným dobrem. Zároveň umožňuje hráčům na pár hodin ztělesnit a vnímat jako lidské bytosti postavy, na které ve světle historických událostí pohlížíme jako na netvory, a ukazuje dobro a zlo jako subjektivní kategorie.

Více info

Obejmi své vnitřní dítě – workshop

Skautský institut | 5 pondělních setkání | 18:00 –⁠ 20:00
Podívejte se do očí všem potlačovaným emocím a pocitům, které v sobě nosíte. Objevte tvář svého vnitřního dítěte, spřátelte se se svým vnitřním kritikem a dovolte si žít způsobem, který možná neodpovídá představám vašich rodičů, ale vás činí šťastnými.  

Více info

Nová role

Přijďte si vyzkoušet využití RPG –⁠ rolových her pro vzdělávání.
Můžete si vybrat ze 4 různých scén: rukodělky, pohybové aktivity, divadlo i storytelling. 

Více info

 

Role for a Change – webinars

Discover how to use LARP/Role Playing games for education. 
Free webinars for pedagogues, youth workers, youth leaders, educators… basically anybody who is working with young children, youth, and young adult, especially with an attempt to train them or educate them.
More info here. 

 

 

 

Youth Exchange

Média: hlídací pes demokracie. Bez zubů. (workshop)

O médiích se mluví jako o hlídacím psu demokracie, ale kdyby to byla pravda, byl by to pes slepý, hluchý a bez zubů. Navíc vykrmený četnými pamlsky od zlodějů. Dobře, to je možná trochu cynický pohled na věc. Přesto bychom měli brát mediální obsahy s rezervou.
 
Pojďte se na chvilku vžít do role novináře a poznejte média z druhé strany. Odhalte některé z principů, které jsou při tvorbě mediálních obsahů ve hře. Ať jste vůči nim v budoucnu více immuní.
 

Více info zde. 

 

Training course on Media Literacy

Training course on Media Literacy

Youth Exchange | 17. – 26. 8. 2022 (Excluding Travel Days), Great Britain

10 days Youth Exchange about social inclusion, using the method of Chamber LARP. Read more…

Youth Exchange | 12. 2. – 20. 2. 2022 (excluding Travel Days), Czech Republic

Play the Way! Youth Exchange is focused on learning about the labor market (skills and competencies relevant for your employability) through games. Read more…