Local projects

Čaj u Goebbelsových | LARP

Tři ocásky | 1. běh: 8/10/2023 | 2. běh: 4/11/2023
Hra o politických i vztahových intrikách, ve které se rozhoduje jak o osudu samotné říše, tak o budoucnosti jednotlivců. Hráči jsou skrze své postavy postaveni před volby o důvěře a zradě, o pomstě a odpuštění a střetnou se s morálními dilematy a rozhodování mezi vlastním prospěchem a všeobecným dobrem. Zároveň umožňuje hráčům na pár hodin ztělesnit a vnímat jako lidské bytosti postavy, na které ve světle historických událostí pohlížíme jako na netvory, a ukazuje dobro a zlo jako subjektivní kategorie.

Více info

Obejmi své vnitřní dítě – workshop

Skautský institut | 5 pondělních setkání | 18:00 –⁠ 20:00
Podívejte se do očí všem potlačovaným emocím a pocitům, které v sobě nosíte. Objevte tvář svého vnitřního dítěte, spřátelte se se svým vnitřním kritikem a dovolte si žít způsobem, který možná neodpovídá představám vašich rodičů, ale vás činí šťastnými.  

Více info

Role for a Change – webinars

Discover how to use LARP/Role Playing games for education. 
Free webinars for pedagogues, youth workers, youth leaders, educators… basically anybody who is working with young children, youth, and young adult, especially with an attempt to train them or educate them.
More info here. 

 

 

 

Média: hlídací pes demokracie. Bez zubů. (workshop)

O médiích se mluví jako o hlídacím psu demokracie, ale kdyby to byla pravda, byl by to pes slepý, hluchý a bez zubů. Navíc vykrmený četnými pamlsky od zlodějů. Dobře, to je možná trochu cynický pohled na věc. Přesto bychom měli brát mediální obsahy s rezervou.
 
Pojďte se na chvilku vžít do role novináře a poznejte média z druhé strany. Odhalte některé z principů, které jsou při tvorbě mediálních obsahů ve hře. Ať jste vůči nim v budoucnu více immuní.
 

Více info zde.